Windows 10 yenileme sorunu

  1. Genel Konular
  2. Windows 10 yenileme sorunu

Soru : 

iyi günler masaüstünde klasör silerken, taşırken veya ismini değiştirirken sürekli yenile demem gerekiyor,, aksi halde işlem yapılmış gibi görünmüyor klasör taşınıyor ama yenile demeyene kadar masaüstünde görünüyor halen veya ismi eski isim olarak görünüyor halen
Windows 10 x64 sistem ve driverlerim güncel

 

Cevap : 

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak, Görüntü  + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC / SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp, DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda, Görüntü + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth